شرکت آینده سازان صنایع سبز ایرانیان (سهامی خاص)

     English  Azerbaijan  Armenia  Persian

گزارش سمینار تکنولوژیهای نوین صنعت بسته بندی

poster_1

نخستین همايش تخصصي جدیدترین تکنولوژیهای صنعت بسته بندي  با محوریت : معرفی و بررسی جدیدترین تکنولوژیها در حوزه مواد آشامیدنی ، مواد غذائی ،شوینده های بهداشتی  و مواد شیمیائی توسط شرکت آسیاتک با همکاري یکی از بزرگترین (هلدینگهای جهان)  سازندگان ماشین آلات صنایع بسته بندی ((Cousia Group _(AcmaVolpak) در تاریخ 27 و 28 شهریورماه سال 1392 در سالن سمینار اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان آذربایجان شرقی با حضور جمعی از صنعتگران کشور برگزار شد

11  9  10

66  65  8

شرکت آسیاتک که نماینده انحصاری  کشور جمهوری اسلامی ایران ، جمهوری آذربایجان و ارمنستان از برترین و جدیدترین تکنولوژی ماشین آلات جهان در زمینه صنايع بسته بندي، صنایع چاپ و رفع آلاینده های زیست محیطی صنایع فعاليت مي کند ، از معدود شرکت‌هائی است که همچنان  بر  استفاده صنایع کشور از آخرین و برترین تکنولوژیهای روز جهان  تاکید داشته و در راه نیل به اهداف سازمانی خود بیش از 6 طرح ملی  و فراملی را به ثبت رسانده است و در آینده ای نزدیک شاهد اجرای  فاز اول بزرگترین طرح ملی در زمینه  فرآوری  و بسته بندی  برای اولین بار در خاورمیانه خواهیم بود.

68  5 67

وقتي روند تحول بسته بندي مواد غذايي را مرور مي كنيم، ديگر بسته بندي از تعريف خودش كه صرفا" يك محافظت كننده فيزيكي باشد دور شده و آن را از دست داده است. در دهه هاي مختلف انتظارات متفاوتي از بسته بندي بوده است.

در دهه 60 بيشتر بحث راحتي بسته بندي، بهبود طراحي حمل و نقل و بحث فروشگاه‌هاي زنجيره اي مطرح بود. در دهه 70 كاهش وزن، ذخيره مواد اوليه و انرژي مطرح شد، در دهه 80 بحث سلامت و ايمني و در دهه 90 بحث هاي زيست محيطي به صورت برجسته اي مطرح مي شود.  در دهه اول قرن بيستم، سلامت و امنيت مطرح شده، و در دهه دوم اين قرن بحث قابليت رديابي، زيست تخزيب پذيري، ايمني غذايي، بسته بندي هاي فعال و هوشمند مطرح شده است، حال با کمی تعمل و بررسی وضعیت صنعت بسته بندی در کشور عزیمان ایران متوجه خواهیم شد که متأسفانه به دلایل متعددی،  این صنعت دچار پس رفت و توقف گردیده است.

بحث بازيافت يكي از مهم‌ترين مسائل در مسائل زيست محيطي است كه با توجه به آن ما مي توانيم به طور قابل توجهي جلوگيري از تخريب محيط زيست را دستور كارمان قرار دهيم. بحث بعدي ما درباره مصرف مجدد است. ما بايد بتوانيم بسته بندي را طوري توليد كنيم كه بارها مورد استفاده قرار بگيرد. اين يكي از مباحثي است كه مي تواند خيلي به ما در بحث زيست محيطي كمك  كند تا اين بسته بندي ها از چرخه توليد خارج نشوند.
موضوع ديگري كه بدان مي پردازيم بحث كاهش مصرف مواد اوليه در بسته بندي است كه مي تواند بسيار مورد توجه قرار بگيرد.  در حال حاضر فعاليت بسياري از كشورهاي پيشرفته در توليد اين نوع بسته بندي ها  به وضوح قابل مشاهده است.

موضوعي كه ما براي بحث داريم آلاينده هاي موجود در بسته بندي موادغذايي مي باشد. همان‌طور كه مي دانيد در كنار آلاينده هايي كه از طريق غذا مي‌توانند وارد بدن بشوند، براي بسته بندي هم چنين حالتي پيش مي آيد. يعني آلاينده هاي وجود دارند كه از طريق بسته بندي وارد محصول غذايي شده و متعاقبا وارد بدن مي شوند. آنها تحت عنوان ظروف بسته بندي يا سلف غذا (قاشق و چنگال) و ماشين آلات توليد غذا و ظروفي كه در تماس با آب آشاميدني، هستند. اگر از ديدگاه توليد كننده بخواهيم بسته بندي را بررسي كنيم، بسته بندي را به عنوان يك محافظي مي بينيد كه بتواند در نقش هاي مكانيكي محصول راحفظ كند و بتواند تا زمان اتمام ماندگاري محصول اين وضعيت را حفظ كند. پليمرهايي كه در صنعت بسته بندي مورد استفاده قرار مي گيرند شامل : پلي اتيلن، پلي پروپيلين ،EBA،  ، PVC، آنيومر و پلی استایرن و .... می باشد، PET 

بسته بندي با محيط بيروني در تماس است و همچنين مي تواند با محيط دروني بسته بندي هم ارتباط داشته باشد.. ما در بحثي ديگر انتقال اجزا از ظرف بسته بندي به داخل ماده  غذايي را هم داريم. كه در برخي موارد اين مواد مي تواند بسيار مضر باشد و باعث بروز بيمارهاي صعب العلاج يا باعث تغيير طعم و بو در محصول شود.

در جهان هر روز نزديك به 21 ميليارد وعده غذايي نياز است كه براي انسانها تامين شود،  با توجه به رقم بالاي آن، اين مبحث جايگاه مهمي را براي جوامع بشري رقم مي زند. بسته بندي مواد غذايي در سال‌هاي اخير جايگاهي بسيار بالا نزد مصرف كنندگان پيدا كرده است و صنعتگران را جهت سرمايه گذاري در اين بخش متمركز كرده است.

 به جهت پيشرفت صنايع بسته بندي و ارتباط تنگاتنگي كه با مقوله زيست محيطي دارد، باعث شده كه توليدكنندگان با نگرش جديدي به بسته بندي محصولات نگاه كنند. گردش مالي صنعت بسته بندي در جهان بالاي 600 ميليارد يورو است كه مبلغ قابل توجهي در چند ساله اخير بوده است.  60 در صد آن مربوط به صنايع غذايي است كه بسيار جهت سرمايه گذاري ملي فكري مناسب است. صنعت بسته بندي يكي از بزرگ‌ترين مصرف كنندگان پلاستيك ها يا مواد پليمري است. حدود 40 درصد پلاستيك ها در اروپا در بخش صنعت بسته بندي مورد استفاده قرار مي گيرد، كه اين رقم در ايران حدود 10 درصد است كه تفاوت چشمگيري ميان ايران و كشورهاي اروپايي وجود دارد.
 

با توجه به هدف گذاری و شناسائی ضعف و مشکلات پیرامون همایشها و سمینارهای برگزار شده که متأسفانه همواره بدون حضور مدیران برندهای بزرگ  و بنام جهان  بوده و  و فقط در سطح تشریفات ، سخنرانی و ارائه مقاله برگزار گردیده ، بر آن شدیم تا طی دعوت از بزرگترین سازنده ماشین آلات و صاحب تکنولوژی در صنعت بسته بندی  و برنامه ریزی برای ارائه نمونه محصولات(بسته بندیها)  ،  معرفی و مشاهده کارکرد جدیدترین ماشین آلات  پیرامون حوزه صنعت بسته بندی  و بررسی توجیه فنی و اقتصادی  در راستای بکارگیری تکنولوژیهای نوین ، بدلیل عدم حضور صاحبان صنایع و حضور مسئولین کنترل کیفی واحد های تولیدی  ماهیت سمینار تغییر یافته و به بحثهای حاشیه ای پیرامون سیستمهای بسته بندی آنتی باکتریال(Aseptic Packaging System)  کشیده شد ، حال با توجه به اتخاذ سیاستهای غلط در حوزه مدیریتی و تصمیم گیری در سالهای اخیر  موجبات  کاهش تولید و ازدیاد  بیکاری  و تعطیلی واحدهای صنعتی کوچک و عدم رقابت و دستیابی به بازارهای بین المللی در راستای صاردات تولیدات ملی گردیده است.

دبیر همایش  و مدیرعامل شرکت آسیاتک در حاشیه  همایش  در پی انتقاد شدید از عدم حضور مسئولین  و مدیران کل سازمانها ، به دلیل  انتسابات دولت محترم یازدهم ، در پی تصدی و حفظ پست سازمانی خود ، علارغم تماسها و پیگیریهای مکرر همکاران و اعلام حضور 2 ماه قبل از برگزاری سمینار   ، عدم مدیریت صحیح  زمان و اهمیت مشکلات و معضلات پیش روی صنایع کشور توسط مدیران سازمانها ابراز تأسف نمود ، در این بین طی تماس و ارسال نامه ای از دفتر  نماینده محترم  و رئیس کمیسیون صنایع مجلس ، جانب آقای رضا رحمانی   مبنی بر پوزش  بدلیل عدم حضور  در سمینار تشکر  و قدردانی می نمائیم.

با عنایت به اهداف و برنامه ریزی های سازمانی در راستای برگزاری سمینار  که همانا معرفی و بررسی تخصصی جدیدترین تکنولوژیهای صنعت بسته بندی با محوریت مواد آشامیدنی ، مواد غذائی ، شوینده های بهداشتی  و  مواد شیمیائی  برنامه ریزی گردیده بود ؛  

 و همکاران ایشان  در شرایط کنونی اقتصادی و تشدید روز افزون تحریمها ، تلاش زیادی کردند تا در طی برگزاری همایش و دعوت از مسئولین و مدیرکل سازمانهای مربوطه اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی ، سازمان صنعت ،معدن و تجارت ، جهاد کشاورزی ، معاونت دارو و غذا و  سازمان حفاظت از محیط زیست استان و جمعی از کارشناسان ارشد وزارتخانه ها ، رئیس محترم کمیسیون صنایع مجلس  و صاحبان صنایع در راستای آشنائی ، معرفی و بررسی آخرین اخبار ، رویدادها و تکنولوژیهای نوین صنعت بسته بندی  ایفای نقش نمایند و در این میان مشکلات ، پیشنهادات و انتقادات صاحبان صنایع مورد ارزیابی قرار گیرد ؛ که متأسفانه این مهم انجام نپذیرفت و باعث گردید بسیاری از برنامه ریزیها و سخنرانیهای مدیران و متصدیان برگزاری همایش  و سمینار  تحقق نپذیرد و موجب دلسردی و  آزردگی متصدیان برگزاری همایش گردید ؛

امید است در سمینارهای آتی و پیش رو که بنا به درخواستهای مکرر کارشناسان و دست اندرکاران صنایع ،  در استان تهران در فضائی پرشورتر و صمیمی تر و به دور از بی مهری مسئولین بدلیل پیشنهادات تغییر محل برگزاری ، پرمحتواتر  برگزار گردد.

بحثها و اطلاعات (ناگفته) پیرامون صنعت بسته بندی


استفاده از  جدیدترین بسته بندي ها  ، فرصت يا تهديد

كشور ايران در حوزه اقتصاد مرحله زيست گذراني را پشت سر نهاده و جهش ورود به مرحله صنعتي شدن (اقتصاد چند قطبي) را آغاز نموده كه تواماً رفتار آنلاين اجتماع، مسائل جمعيت شناختي و روانشناختي را در بر مي گيرد.

بازاريابي جهاني شامل فرآيند تمركز منابع و اهداف شركتها روي فرصتها و نيازهاي محيطي است . اگرچه اصول بازاريابي فراگير است ولي بازارها و مشتريان متفاوتند به اين معني كه هر كشور و هر شخصي منحصر به فرد و بيانگر اين واقعيت كه هميشه نمي توان تجربه يكساني را در همه جوامع اقتصادي بكار برد و اينجاست كه اصول سه گانه بازاريابي يعني خلاقيت ، تمايز و نوآوري بيشتر از قبل احساس مي گردد. را همراه با عناصر ديگر آميخته بازاريابي يعني ( packaging ) بسياري از بازاريابان بسته بندي مي دانند. (p) قيمت ، كالا ، مكان و تبليغات پيشبردي بعنوان پنجمين بسته بندي مناسب انگيزه لازم براي توليد را به توليد كنندگان داده و تاحدودي آنان را در مقابل رقباي مقلد حفظ و در نهايت تنوع و حق انتخاب بيشتري را براي مشتري فراهم مي نمايد. 

بسته بندي به نوعي يك فرصت اشتغال و يك كمك كننده مهم جهت كارآيي مديريت ارتباط با و اثر بخشي صادرات بمنظور انتقال پيام به خريدار بشمار مي رود . (CRM) مشتري طراحي مناسب بسته بندي براي مصرف كننده راحتي و براي توليد كننده ارزش تبليغاتي و سود را بدنبال دارد.
عوامل مختلفي به استفاده روزافزون از بسته بندي بعنوان ابزار بازاريابي كمك مي نمايند از جمله سلف سرويس در فروشگاه هاي بزرگ ، آسايش خريد (دسترسي و اعتمادپذيري) براي مصرف كننده ، ايجاد تصوير ذهني نسبت به شركت و نام تجاري و فرصتي براي نوآوري . 

براي يك توليد كننده محصول صادراتي اولين مرحله تعيين مفهوم بسته بندي است كه تعيين مي كند بسته بندي اساساً بايد چگونه بوده ، براي يك كالاي خاص چه كاري را انجام دهد ، آيا هدف اصلي بسته بندي مراقبت از محصول و يا معرفي روش جديد و نوآورانه توزيع محتواست و يا اينكه وظيفه انتقال پيامي درباره كالا يا شركت را بعهده دارد و يا هدف ديگري داشته است؟
پس از تعيين مفهوم بسته بندي بايد ديگر اركان بسته بندي نظير اندازه ، شكل ، مواد اوليه مصرفي و رنگ را مدنظر قرار گرفته و با هم همخواني داشته و در نهايت آزمونهاي قبل از فروش محصول صورت پذيرد.
انجام آزمون واسطه باهدف اطمينان از دارابودن جذابيت كافي درمواجهه وانتخاب محصول و همچنين آزمون مصرف كننده با اين هدف كه اطمينان حاصل شود عكس العمل مصرف كننده نسبت به بسته بندي مثبت و مساعد است يا خيرانجام مي گيرد و بسي جاي تامل دارد كه استفاده از اين آزمونها را در
كشورمان كمتر شاهد بوده ايم .
مديريت فروش مطلوب براي سلامتي سيستم اقتصادي كشورها ضروري است و موفقيت فروش حضوري اثر مستقيمي بر موفقيت كلي بازاريابي شركت دارد و بعبارتي مديريت فروش حضوري را مي توان قلب مديريت بازاريابي ناميد.
با عنايت به اينكه در عصر حاضر مرحله معرفي محصول به بازارهاي جهاني را پشت سر گذارده و بهترين شيوه ورود به بازاريابي ناشناخته صادرات غير مستقيم مي باشد كه در مقايسه باساير روشها ريسك كمتري را به دنبال دارد و از سوي ديگر فروش حضوري مستلزم ايجاد هزينه براي شركت است
، لذا از عوامل قابل توجه در بازاريابي بمنظور پر كردن خلاء تاثير فروشندگان شخصي شركت ، تقويت بعنوان عامل بصري (ISO) ظاهر مناسب بسته بندي و سورتينگ مطابق با استانداردهاي جهاني بازاريابي محصول مي باشد.
از بسته بندي بعنوان فروشنده خاموش ياد مي شود و در اكثر آگهي ها قسمت عمده هزينه ها صرف رساندن پيام به افرادي مي شود كه در حقيقت مشتري بالقوه نيستند كه با تقويت ظاهر بسته بندي تا حدودي اين مشكل مرتفع خواهد شد براي تبليغ كنندگان مفهوم مواجهه گزينشي از جذابيت بالايي
برخوردار است و معمولا اولين موضوعي كه در مواجهه حضوري مصرف كننده با كالا در ذهن تجزيه و تحليل مي كند ،شكل بسته بندي است بطوري كه گفته مي شود بسته بندي مناسب مي تواند اثر بخشي يك آگهي تبليغاتي 5 ثانيه اي را در ذهن مصرف كنند تداعي نمايد.
بسته بندي يكي از عوامل موثر انگيزشي در رشد جوامع صادراتي بوده كه علاوه بر گيرايي به نوعي نقش شناسنامه اي كالا را بعهده دارد جذابيت كالا بايد به نحوي باشد كه تقليد از آن دشوار باشد از كشورهاي توانمند در طراحي ظاهري محصول بعنوان نمونه از ايتاليا مي توانيم نام ببريم .
درج اطلاعات كامل محصول روي بسته بندي ، ظاهر جذاب ، راحتي حمل و نقل ، انبارداري و شرايط اقليمي ، سهولت باز شدن و كاربرد محصول از ويژگيهاي يك بسته بندي مناسب مي باشد.
همانطور كه بسته بندي هزينه زاست ،از سويي ديگر موجب ايجاد ارزش افزوده در محصول مي گردد كه مي تواند تا حدودي هزينه هاي مذكور را تعديل نمايد بسته بندي عضوي از زنجيره ارزش يك شركت مي باشد كه در نهايت به افزايش ارزش نهايي شركت كمك مي كند بنحوي كه همبستگي مثبت معناداري بين كيفيت برتر كالا وبسته بندي عضوي از زنجيره ارزش يك شركت مي باشد كه در نهايت به افزايش ارزش نهايي شركت كمك مي كند بنحوي
آن شركت بوجود مي (ROI) كه همبستگي مثبت معناداري بين كيفيت برتر كالا و بازده سرمايه گذاي آيد .
لازم بذكر است كه اين ارتقاء كيفي در صنعت بسته بندي تا يك نقطه مشخصي جايز بوده و از آن نقطه به بعد چيزي جز اتلاف هزينه و از بين بردن فسلقه توليد آن كالا را نخواهد داشت . پيرو اين موضوع ، استراتژي قيمت گذاري بر مبناي ارزش و نيز قيمت گذاري پرستيژي براي محصولات آن شركت كاربرد دارد. كه اين نوع قيمت گذاري راهكاري براي توسعه فعاليت صادركنندگاني است كه تمايلي به تخصيص هزينه در حوزه بسته بندي محصولاتشان ندارند . پديده غير اخلاقي دامپينگ كه امروزه گريبان گير تجارت بين المللي شده است در صنايع بسته بندي نيز نفوذ داشته بنحوي كه كشور عامل جهت نفوذ در
بازارها و گاهي لطمه به رقبا هزينه هاي بالايي را جهت بسته بندي شكيل و جذاب محصولي خاص صرف نموده ولو اينكه محصول مورد نظر ارزش كيفي و كاربرد بهينه را نداشته باشد بطوري كه شاخصه اي منفي را در نقطه سر به سر بوجود آورده و بصورت زيركانه خريداران را دچار خطاي كليشه اي نمايد.
بسته بندي مختص كالاست و فعاليتهاي ترغيبي درخصوص بسته بنديهاي صادراتي با هدف بازاريابي تبديلي محصولات صادراتي حائز اهميت است امروزه صاحبان بسياري از كارخانجات و واحدهاي توليدي با علم به اينكه شناخت ويژگيهاي رفتاري و روانشناختي مصرف كنندگان در بسته بندي و سورتينگ مناسب امري ضروريست و علي رغم ارتباط نزديك ايشان با تكنيك هاي جديد ( به جهت مسافرت به نقاط مختلف دنيا و شركت در سمينارهاي تخصصي) برخوردي غير مسئولانه در فرآيند بسته بنديهاي صادراتي داشته و متعاقباً شاهد آن بوديم كه بسياري از محصولات توليدي مطابق با استاندارد داخلي مورد پذيرش جوامع فرامرزي نبوده و صدور آنها بر مبناي يك استراتژي همگاني زيانبار و نياز به يك بازاريابي احيايي دارد.
از سويي ديگر بسياري از توليد كنندگان همچنان دچار خطاي اسنادي بوده بطوري كه ركود اقتصادي را تنها عامل نزول و ناتواني در صادرات محصولاتشان عنوان مي كنند غافل از اينكه بسياري از ابزارهاي ترغيبي فروش از جمله بسته بندي را در اختيار دارند.
متخصصان صنعت بسته بندي مي بايست با بكارگيري پتانسيل هاي موجود ، طراحي را براساس تجزيه و تحليل نيازهاي مصرف كننده و به دنبال آن بررسي امكان پذيري اقتصادي و فني مورد توجه قرار دهند . با عنايت به اينكه امروزه جهت خروج از جمود اقتصادي صادرات به ضرورتي اجتناب ناپذير مبدل گشته است، نفود در بازارهاي جهاني بمنظور افزايش فروش و سود نيازمند استفاده از اصول بازاريابي داخلي به انضمام دقت و تيزبيني مي باشد.
ايجاد يك تصوير ذهني قدرتمند از صادرات مستلزم ابداع ، نوآوري و پشتكار فراوان بوده و با توجه به اينكه مصرف كنندگان تمايل به حفظ يك سطح بهينه تحريك را دارند ، لذا ضرورت تمركز بر ظاهر بسته بندي (مطابق با كيفيت و مرتبط با كاربرد محصول) الزاميست.
نحوه بسته بندي و لباس يك كالا مي تواند مبين جايگاه محصول (مقرون به صرفه بودن ، قابليت اعتماد، دوام و ساير ويژگيهاي مرسوم) در بازار باشد.
مي باشد و در واقع با (PERMS) از مصاديق مديريتي انگيزشي (positioning) جايگاه يابي طراحي و بسته بندي مناسب ، نوعي كدگذاري در فرآيند انتقال پيام و نوعي وفاداري در مصرف كننده ايجاد كرده و مي توان براي هر كالا يك مدل ارتباطي منحصر به فرد را تعيين و بكارگيري نمود.
انتخاب محصول توسط مصرف كنندگان تا حدود زيادي براساس ارزشهاي نمادين ، عادات ، ذائقه و فرهنگ مصرف صورت مي گيرد تا جايي كه براند و رنگ نيز در زمره آن مي باشد و اين موضوع بايد همواره از چشم توليد كنندگان دور نماند.
بسته بندي برگ برنده نهايي در بازار فروش بوده و براي بهنگام نگه داشتن بسته بندي مي بايست تغييراتي جزئي اما دائمي در آن ايجاد نمود.
روانشناسي رنگها نيز يكي از موضوعات مرتبط با موضوع قابل بحث مي باشد چه بسا رنگهاي متفاوت در كشورهاي مختلف ممكن است معاني و تعابير مثبت و منفي زيادي را از بعد فرهنگ مصرف آن جامعه در برداشته باشد طوري كه شاهد آن بوده ايم محصولي با كيفيت عالي و بسته بندي مناسب ولي
رنگ آميزي مغاير با فرهنگ مصرف بازار هدف ، نتوانسته بازار داري نمايد.
از ديگر موارد حائز اهميت در فرهنگ مصرف جوامع ، شكل ظاهري و سهولت كاربرد مي باشد بنحوي كه با توجه به وجود هزينه هاي بسته بندي و عدم اعمال سليقه از سوي توليد كننده ، محصولات بصورت فله صادر شده و در كشور ثاني مطابق فرهنگ مصرف بسته بندي و با براند آن كشور صادر گرديده است وبه اصطلاح بازاري خاكستري را بوجود آورده اند.
صحت اين موضوع در زمينه صادرات مواد غذايي مشهود است. بنابر اين شركت هاي بسته بندي بمنظور كاهش تعارضات فرهنگي بايد بطور دائم با الگوهاي رفتاري ، فرهنگي و اجتماعي مشتريان و مصرف كنندگان بازارهاي گوناگون آشنا بوده تا ضمن رعايت اصول بسته بندي سبز(استفاده بهينه از زمان مواد و هزينه) بتوانند بيش از رقبا محصولاتي مناسب و مطلوب براي هر يك از گروههاي خاص فرهنگي فراهم آورند.
بستر سازي در اين خصوص جهت رقابت با بازارهاي جهاني نيازمند يك استراتژي مستمر و بادوام است .حائز اهميت اينكه علي رغم تدوين وجمع آوري طرحهاي توجيهي و نظريه هاي غني ارائه شده از جانب صاحب نظران ، حمايتي مشهود و ضمانت اجرايي كافي از سوي سازمانهاي ذيربط در اين خصوص صورت نگرفته و اغلب به كميت طرحهاي ارائه شده توجه و بصورت فراگير نقطه شروعي جهت عملياتي نمودن طرحهاي مذكور به چشم نمي خورد .
اميد است واحدهاي توليدي داخلي به مجموعه هايي چابك درجهت افزايش توانايي و كاميابي در بازارهاي جهاني متغير و در حال دگرگوني گام برداشته بنحوي كه در بازارهايي با طيف گسترده محصولات و الگوهاي عمرهاي كوتاه سودآور و سفارشهاي فردي و اختياري را با تنوع هر چه بيشتر توليد و صادر نمايند.

         

فایل تصویری ، سمینار مورخه 92.06.27 (1)        فایل تصویری ، سمینار مورخه 92.06.27 (2)

                                        

 
asiatec-banner-1398

ریز آمار سایت


امروز:55
دیروز:60
ماه جاری:384
ماه قبلی:1842
سال جاری:22785
سال قبل:21037
کل بازید:161286
روبات ها امروز:304

.در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید

 Twitter   

cloob telegram instagram google whatsapp 

حاضرین سایت

 14 مهمان حاضر

تماس سریع

لطفا اطلاعات را با دقت تکمیل نمایید.
*
*
*
*
Valid XHTML 1.0 Transitional W3C CSS Validation