شرکت آینده سازان صنایع سبز ایرانیان (سهامی خاص)

   English  Azerbaijan  Armenia  Persian

اتوماسیون صنعتی


اتوماسیون صنعتی :
اتوماسیون صنعتی به بهره گیری از رایانه ها بجای متصدیان انسانی برای کنترل دستگاه ها و فرایندهای صنعتی گفته میشود.
اتوماسیون یک گام فراتر از مکانیزه کردن است . مکانیزه کردن به معنی فراهم کردن متصدیان انسانی با ابزار و دستگاه هایی است که ایشان را برای انجام بهتر کارشان یاری میرساند.
نمایانترین و شناخته شده ترین بخش اتوماسیون صنعتی ربات های صنعتی هستند.
امروزه کاربرد اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق در صنایع و پروسه های مختلف صنعتی به وفور به چشم می خورد . کنترل پروسه و سیستمهای اندازه گیری پیچیده ای که در صنایعی همچون نفت ، گاز ، پتروشیمی ، صنایع شیمیایی ، صنایع غذایی ، صنایع خودرو سازی و غیره بکار می آید نیازمند ابزارالات بسیار دقیق و حساس می باشند . پیشرفتهای تکنیکی اخیر در کنترل فرایند و اندازه گیری پارامترهای مختلف صنعتی از قبیل فشار ، دما ، جریان و غیره باعث افزایش کیفیت محصولات و کاهش هزینه های تولید گردیده است.
به طور کلی برخی از مزایای اتوماسیون صنعتی از این قبیل اند:
در حال حاضرارتقاء سطح کیفی محصولات تولیدی در صنایع مختلف و در کنار آن افزایش کمی تولید ، هدف اصلی هر واحد صنعتی می باشد و مدیران صنایع نیز به این مهم واقف بوده و تمام سعی خود را در جهت نیل به این هدف متمرکز نموده اند .
لازمه افزایش کیفیت و کمیت یک محصول ، استفاده از ماشین آلات پیشرفته و اتوماتیک می باشد . ماشین آلاتی که بیشتر مراحل کاری آنها به طور خودکار صورت گرفته و اتکای آن به عوامل انسانی کمتر باشد . چنین ماشین آلاتی جهت کارکرد صحیح خود نیاز به یک بخش فرمان خودکار دارند که معمولا از یک سیستم کنترل قابل برنامه ریزی (به عنوان مثال PLC یا مدار منطقی قابل برنامه ریزی) در این بخش استفاده میگردد . بخش کنترل قابل برنامه ریزی مطابق با الگوریتم کاری ماشین ، برنامه ریزی شده و میتواند متناسب با شرایط لحظه ای به عملگر های دستگاه فرمان داده و در نهایت ماشین را کنترل کند .
همانطور که گفته شد بخش کنترل در هر سیستم صنعتی بایستی متناسب با شرایط لحظه ای به عملگرها فرمان دهد بنابراین در یک ماشین یا بطورکلی در یک فرایند صنعتی بخش اول یک چرخه کنترلی ، برداشت اطلاعات از فرایند می باشد .
جمع آوری اطلاعات در فرایندهای صنعتی با استفاده از سنسورها یا حسگرها صورت می گیرد . این حسگرها به منزله چشم و گوش یک سیستم کنترلی عمل می کنند . امروزه در بسیاری از ماشین آلات صنعتی استفاده از سنسورها امری متداول می باشد تا جاییکه عملکرد خودکار یک ماشین را می توان با تعداد سنسورهای موجود در آن درجه بندی کرد . وجود سنسورها ی مختلف در فرایند اتوماسیون به اندازه ای مهم می باشد که بدون سنسور هیچ فرایند خودکاری شکل نمی گیرد بنابراین سنسورها یکی از اجزای لاینفک سیستمهای اتوماسیون صنعتی می باشند .
در گذشته نه چندان دور ،  بسیاری از تابلوهای فرمان ماشین آلات صنعتی ، برای کنترل پروسه های تولید از رله های الکترومکانیکی یا سیستمهای پنوماتیکی استفاده می کردند و اغلب با ترکیب رله های متعدد و اتصال آنها به یکدیگر منطق کنترل ایجاد می گردید . در بیشتر ماشین آلات صنعتی ، سیستمهای تاخیری و شمارنده ها نیز استفاده می گردید و با اضافه شدن تعدادی Timer و شمارنده به تابلوهای کنترل حجم و زمان مونتاژ آن افزایش می یافت .
اشکال فوق با در نظر گرفتن استهلاک و هزینه بالای خود و همچنین عدم امکان تغییر در عملکرد سیستم ، باعث گردید تا از دهه 80 میلادی به بعد اکثر تابلوهای فرمان با سیستمهای کنترلی قابل برنامه ریزی جدید یعنیPLC جایگزین گردند .در حال حاضر PLC  یکی از اجزای اصلی و مهم در پروژه های اتوماسیون می باشد که توسط کمپانیهای متعدد و در تنوع زیاد تولید و عرضه میگردد . به طور خلاصه سیستمهای نوین اتوماسیون و ابزار دقیق مبتنی بر PLC در مقایسه با کنترل کننده های رله ای و کنتاکتوری قدیمی دارای امتیازات زیر است :
مونیتورینگ :
یکی دیگر از مباحث مهم و مرتبط با اتوماسیون صنعتی ، مانیتورینگ می باشد . امروزه مانیتورینگ یکی از نیازهای اساسی بسیاری از صنایع به خصوص صنایع بزرگ می باشد. بسیاری از صنایع بزرگ مانند صنایع پتروشیمی ، صنایع تولید انرژی ، صنایع شیمیایی و ... بدون استفاده از سیستم مونیتورینگ مناسب قادر به ادامه کار خود نیستند . مونیتورینگ عبارت است از جمع آوری اطلاعات مورد نظر از بخشهای مختلف یک واحد صنعتی و نمایش آنها با فرمت مورد نظر برای رسیدن به اهداف ذیل :
 • نمایش وضعیت لحظه ای هر یک از ماشین آلات و دستگاهها
 • نمایش و ثبت پارمترهای مهم و حیاتی یک سیستم
 • نمایش و ثبت آلارمهای مختلف در زمانهای بروز خطا در سیستم
 • نمایش محل خرابی و زمان وقوع ایراد در هر یک از اجزای سیستم
 • نمایش پروسه های تولید با استفاده از ابزارهای گرافیکی مناسب
 • تغییر و اصلاح Set Point
 • امکان تغییر برخی از فرایندهای کنترلی از طریق برنامه مونیتورینگ
 • ثبت اطلاعات و پارمترهای مورد نظر مدیران از قبیل زمانهای کارکرد، میزان تولید ، میزان مواد  اولیه مصرفی ، میزان انرژی مصرفی و ...

monitoring

شرکت آسیا تک با سابقه چندین ساله در زمینه کنترل و اتوماسیون صنعتی به عنوان مجری سیستمهای اتوماسیون صنعتی آمادگی دارد تا با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا در زمینه اتوماسیون و مانیتورینگ صنعتی ، گامی را در جهت کمک به افزایش بهره وری در صنایع منطقه بر دارد.

لیست توانمندیهای شرکت در زمینه اتوماسیون صنعتی :

 • اجرای پروژه های اتوماسیون صنعتی مبتنی بر سیستمهای PLC

مركز خدمات پس از فروش :

دانش ، ، تجربه و تلاش بی وقفه تيم خدمات پس از فروش ما به تيم فني اين امكان را داده است تا از نقطه نظر مشتري بعنوان يكي از بهترين تيم هاي فني موجود و برخوردار از آخرين پيشرفت هاي فني روز شود. تعهد ما براي سال  2012 ، احراز “ مقام برترین مركز خدمات پس از فروش” صنعت چاپ و بسته بندی است .

 آماده سازي و نصب دستگاه:

كارشناسان فني مجرب ما در “ تيم آماده سازي سايت“ سايت مشتري را براساس توصيه هاي استاندارد كارخانه سازنده آماده كرده و مراحل نصب را به بهترين وجه ممکن انجام مي دهند. اين تيم كار خود را بلافاصله پس از انعقاد قرارداد فروش شروع مي كند. از  مهمترین و کلیدیترین وظايف اين تيم ، تهيه نقشه چيدمان دستگاه به بهترين حالت  جهت استفاده بهینه از حداکثر فضاي موجود سايت، دادن اطلاعت فني به مشتري در مورد نوع  فونداسيون و زيرسازي ، مقدار توان برق مورد  مصرفی و مورد نیاز براي ماشین آلات و ملزومات مورد نياز براي دستگاه و ...

آموزش مشتري:

يكي از مهم ترين وظايف و تعهدات تيم سرويس خدمات پس از فروش ما ، دادن آموزش كافي به مشتري در خصوص راه اندازي و كار با دستگاه جديد است تا مشتري بتواند به نحو  مطلوب  از دستگاه در بهترين وضعيت ممکن  استفاده كند. ما معتقدیم  كه آموزش خوب مي تواند از مشكلات عدیده كه در آينده ممكن است در استفاده از دستگاه بوجود آيد ، پيش گيري كرده و زمان خواب دستگاه را به حداقل ممكن برساند و در نهايت منافع مشتري را تضمين  نماید .ما تمامی آموزشهاي لازم براي مشتري را پيش بيني كرده ايم و تيم آموزش ما بلافاصله بعد از اتمام نصب دستگاه به سايت مشتري مي روند و آموزش را شروع خواهند كرد. در ضمن ، ما آموزشهاي اختصاصي هم درزمينه آموزش كنترل كيفيت كه موضوعات آن در مورد ، مفهوم مديريت رنگ (Color Management Concept)،  ابزاركنترل  كيفيت( QC tools)  و كاليبره كردن (Calibration). ما هم چنين سمينارهايي با مشاركت بهترين كارشناسان فني  خارجی و داخلی  (در صورت نیاز) برای اپراتورهاي مشتريهايمان برگزار مي كنيم .

سرويس و نگهداري:

تيم پشتیبانی جوان، ولي مجرب ما كه از 10 متخصص در زمينه هاي مختلف  تشكيل شده است . از اين تيم، 6 نفر آن در زمينه ماشین آلات صنایع چاپ و بسته بندی  که  از  متخصصین الكترونيك  و مکانیک  و 4 متخصص اپراتور دستگاه و متخصص فني تشكيل شده است.  

برنامه هاي سرويس نگهداری و پشتیبانی:

سرويس از راه دور(Remote service plan)

دراين  سرويس مدت خواب دستگاه در صورت بروز اشكال به حداقل ممكن مي رسد، چرا كه متخصصين ما با اتصال به دستگاه با كمك خط اينترنت و يا اتصال نقطه به نقطه به كمك خط تلفن به رفع ايراد دستگاه خواهند پرداخت. در اين مورد ، حتي ما اين امكان را داريم كه با متخصصين كارخانه سازنده ارتباط برقرار كرده و آنها در رفع ايراد دستگاه، ما را ياري كنند.

 
asiatec-banner-1398

ریز آمار سایت


امروز:53
دیروز:60
ماه جاری:382
ماه قبلی:1842
سال جاری:22783
سال قبل:21037
کل بازید:161284
روبات ها امروز:284

.در شبکه های اجتماعی به ما بپیوندید

 Twitter   

cloob telegram instagram google whatsapp 

حاضرین سایت

 17 مهمان حاضر

تماس سریع

لطفا اطلاعات را با دقت تکمیل نمایید.
*
*
*
*
Valid XHTML 1.0 Transitional W3C CSS Validation